Przejdź do Kącik Świata -> Maluszki

Aktualności

WAKACJE

 

MOTYLKI  

Kubuś Puchatek i Przyjaciele.
Tydzień w Stumilowym Lesie to świetna zabawa. Z wielu przygód wybierzemy te, które nauczą nas ciekawych rzeczy. Dowiemy się, co to jest tęcza i gdzie najlepiej jej szukać, poznamy siłę wiatru i pobawimy się w konstruktorów latawców, wybierzemy ulubioną porę roku. Razem z Kubusiem zrobimy sobie przerwę na „małe co nie co” i odpowiemy sobie na pytanie- skąd się bierze miód ? Tygrysek wprowadzi nas w tajniki przeróżnego brykania, a Prosiaczka nauczymy pokonywać różne słabości. Kłapouchego zabierzemy na festiwal uśmiechu.

 
W zaczarowanym lesie
Na dwa tygodnie przeniesiemy się do zaczarowanego lasu, w którym bracia Grimm umieścili postacie swoich najsłynniejszych baśni. Razem z Jasiem i Małgosią udamy się do słodkiego cukierkowego domku, z którego oprócz wspaniałej uczty wyniesiemy bardzo ważne lekcje. Razem z Czerwonym Kapturkiem udamy się do babci z niespodzianką i będziemy uciekać przed wilkiem-nauczymy się ,że obcym nie wolno ufać .Z rybakiem udamy się na poszukiwanie złotej rybki , sprawdzimy co umie pływać a co tonie w naszym żłobkowym laboratorium . Nauczymy się od Kopciuszka jak dbać o porządek w swojej Sali, posegregujemy zabawki ze względu na kąciki tematyczne. Wspólnie przygotujemy stroje dla księcia i księżniczki, aby wybrać się na Bal Kopciuszka. Poznamy moc zaklęcia i razem będziemy czarować. Wspólnie z Kopciuszkiem oddzielimy ziarnko od ziarnka, co nauczy nas cierpliwości, wytrwałości i współpracy w grupie.
 
 
Podróż z Panem Andersenem

 
Na początku tej podróży udamy się na zamek królowej Śniegu, zobaczymy gdzie w lecie mieszka śnieg i lód i odczarujemy Kaja .Razem z małą Syrenką poznamy podwodne stworzenia , wspólnie zrobimy piękny morski obraz . Dzięki Calineczce maluszki sprawdzą co jest duże a co małe nauczą się porównywać wielkości przedmiotów . Brzydkie Kaczątko zabierze nas do wiejskiej zagrody gdzie poznamy jej mieszkańców i nauczymy się ich mowy podczas zabaw logorytmicznych

 
W cudownym świecie bajek Disneya
W podróż udamy się na latającym dywanie Alladyna , poznamy magiczne zaklęcia i nauczymy się czarować .Razem z królem Lwem poznamy mieszkańców jego królestwa, poznamy ich zwyczaje, nauczymy się jak ryczy lew i skaczą małpy , dowiemy się czy słoniowi traba służy do tąbienia
Trąba służy do trąbienia . Chudy i Buzz Astral nauczą nas jak dbać o zabawki i grzecznie się nimi bawić z kolegami . Dzięki dalmatyńczykom dowiemy się jak prawidłowo opiekować się czworonożnym przyjacielem , nauczymy się liczyć kropki -na początku tylko dwie aby po kilku latach policzyć wszystkie na 101 dalmatyńczykach. Razem z Tarzanem odwiedzimy dżunglę i pokażemy jak jesteśmy sprawni podczas zabaw z liną .
 
 
 
 
 
ZAJĄCZKI  /   WIEWIÓRKI  /  PSZCZOŁY  /  JEŻY 
 
 
 
 
 
 
 
KOLOROWE WAKACJE W KĄCIKU ŚWIATA
 
 
ŻÓŁTY
 
W pierwszym wakacyjnym tygodniu wybierzemy się w podróż, w której przewodnikiem będzie kolor żółty. Poznamy żółte smaki- cytrynowy, bananowy i melonowy. Sami zrobimy lemoniadę, a popijając ją, odwiedzimy piaski pustyni. Dowiemy się jak przy użyciu cytryn wykonać magiczny atrament. W podróży towarzyszyć będą nam Minionki z którymi przeżyjemy niezapomniane chwile i wspólnie z szyszek wyczarujemy ananasy.
 
 
CZERWONY
 
W drugim tygodniu naszym przewodnikiem będzie kolor czerwony. Malinki, wiśnie, pomidory i arbuzy umilą nam wakacyjne spotkanie z tym kolorem. Zrobimy czerwone korale i przyjrzymy się bliżej czerwonej planecie. Zafarbujemy kwiaty a z buraczkiem odciśniemy ślady na pamiątkę. Temu wszystkiemu przyglądać się będzie Czerwony Kapturek, którego zaprosimy do wspólnej zabawy.
 
 
POMARAŃCZOWY
 
Z kolorem pomarańczowym wyruszymy do Brazylii, dowiemy się jak powstaje ten kolor, Nauczymy się tańców w gorących rytmach samby .Zrobimy pyszne galaretki oraz świeżo wyciskany sok z marchewek i pomarańczy. Spróbujemy zrobić karotenowy obrazek . W takim zdrowym towarzystwie odwiedzimy najsłynniejszą pomarańczową rybkę- Nemo.
 
 
ZIELONY
 
W kolejnym tygodniu zagramy w zielone. Poszukamy odpowiedzi na pytanie- Co w trawie piszczy?. Użyjemy trawy jako barwnika plastycznego, dowiemy się czy na Wyspach Zielonego Przylądka jest rzeczywiście zielono, a wspólnie ze Shrekiem zrobi8my zdrową sałatę tylko z zielonych składników.
 
 
NIEBIESKI
 
W tym tygodniu zanurkujemy pod wodą i dowiemy się co kryje dno mórz i oceanów. Dowiemy się dlaczego ryba nie tonie i umie oddychać pod wodą . Zrobimy własne „suche” akwarium .Pobawimy się atramentem i przetestujemy na sobie czy Smerfy swój kolor zawdzięczają jedzeniu jagód ;) i tak naprawdę czy to w końcu jagody czy borówki?
 
 
 
CZARNO- BIAŁY
 
Kolor czarny i kolor biały zabiorą nas w podróż pełną przeciwieństw. Odwiedzimy Antarktydę i Czarny Ląd, próbujemy białej i czarnej czekolady. Wykonamy sylwety do teatru cieni i urządzimy wielkie przedstawienie. Na koniec policzymy ile kropek ma dalmatyńczyk i czy w najsłynniejszej ucieczce było ich aż 101.
 
 
 
TĘCZA
 
Zakończenie wakacji będzie bardzo kolorowe. Dowiemy się jak powstaje tęcza i co to znaczy, że światło się załamuje. Różnymi technikami wykonamy tęczę, wyruszymy również w podróż na jej koniec w poszukiwaniu skarbu. Odwiedzimy w chmurach Troskliwe Misie a na koniec wspaniałych wakacji zrobimy przepyszną sałatkę owocową.
 

Zajączki

                                        

Wiewiórki

                 

Pszczółki